Joga Nidra

Praktyka relaksu, głębokiego relaksu, tak bardzo potrzebnego nam w dzisiejszym wielozadaniowym świecie. Przyjdź i odpocznij od zgiełku, przykryj się kocykiem i zanurz się w głębokim śnie przy jednoczesnym zachowaniu świadomości – wejdź w stan pratjahary, wycofania zmysłów do wewnątrz, stanu na granicy snu i jawy. Pozwolisz sobie dzięki temu na przetrawienie tego co niestrawione od dzieciństwa, na transformację i regenerację.


W Jodze Nidrze wykorzystywany jest proces aktywizacji centr mózgowych za pomocą skupiania świadomości na poszczególnych częściach ciała, w określonej kolejności.
Praktykujący uczy się jak obserwować swoje odczucia nie identyfikując się z nimi, wchodząc w rolę świadka – obserwatora własnej rzeczywistości. Ta stymulacja ostatecznie prowadzi do rozluźnienia, zdystansowania i zmniejszenia poziomu stresu u praktykujących.

Efektem regularnego treningu Jogi Nidry jest m.in: głębokie odprężenie, poprawa koncentracji i witalności, pozytywny wpływ na pracę układu nerwowego, pracę serca i gospodarki hormonalnej oraz zmniejszenie poziomu ciśnienia tętniczego, a także opóźnienie procesu starzenia.